About
Playlists
Sign up
9

NEFORMALIOJO SUAUGUSIŲJŲ ŠVIETIMO IR TĘSTINIO MOKYMOSI PROGRAMŲ RENGĖJŲ MOKYMAI

Join
OverviewBadges

NEFORMALIOJO SUAUGUSIŲJŲ ŠVIETIMO IR TĘSTINIO MOKYMOSI PROGRAMŲ RENGĖJŲ MOKYMAI

Join

Content

Siekiant skatinti suaugusiųjų mokymąsi visą gyvenimą, Lietuvoje sukurta individualių mokymosi paskyrų (IMP) sistema, viešai prieinama naudojantis KURSUOK.LT platforma. 18 – 65 m. amžiaus, dirbantys ir įgiję kvalifikaciją Lietuvos piliečiai gali rinktis reikalingus mokymus ir gauti jiems 500 Eurų finansavimą vieną kartą per 5 metus. Mokymais pagal IMP sistemoje (KURSUOK.LT) skelbiamas įvairių mokymo teikėjų programas, atitinkančias kokybės kriterijus, gali pasinaudoti ir asmenys, norintys už mokymąsi susimokėti savo lėšomis.

Kviečiame dalyvauti mokymuose, skirtuose neformaliojo suaugusiųjų švietimo programų rengėjams.

Mokymų tikslas - didinti dalyvių gebėjimus rengti ir įgyvendinti neformaliojo suaugusiųjų švietimo programas, skelbiamas KURSUOK.LT platformoje ir skirtas dirbantiems 18-65 metų amžiaus asmenims, įgijusiems kvalifikaciją (baigusiems profesinio mokymo įstaigą, kolegiją ar aukštąją mokyklą).

Programos trukmė vienai grupei – 24 akademinės valandos.

Mokymų temos:

  • Andragogo profesinės veiklos formos ir principai, andragoginiai neformaliojo suaugusiųjų švietimo metodai bei jų taikymas;
  • Tikslinės grupės poreikių tenkinimas rengiant mokymosi programas;
  • Bendrųjų ir profesinių kompetencijų apibrėžtis;
  • Individualių mokymosi paskyrų sistemos struktūra;
  • Mokymosi programos rengimas pagal Individualių mokymosi paskyrų sistemai nustatytą formą;
  • Mokymosi programos formos užpildymas Neformaliojo švietimo programų registre (NŠPR);
  • Mokymosi programos vykdymas KURSUOK.LT platformoje;
  • Neformaliojo suaugusiųjų švietimo programų kokybės užtikrinimas;
  • Komunikacija siekiant sėkmingo programos įgyvendinimo;
  • Mokymų dalyvių motyvavimas;
  • Praktinės mokymų dalies metu dalyviams bus sudarytos galimybės parengti savo neformaliojo suaugusiųjų švietimo programą(-as) ir pateikti ją(-as) Neformaliojo švietimo programų registre (NŠPR).

Pabaigus mokymus dalyviams bus išduodami mokymų baigimo pažymėjimai, pažymintys įgytas ir/ar patobulintas neformaliojo suaugusiųjų švietimo programų rengimo ir įgyvendinimo kompetencijas.

Mokymai vykdomi įgyvendinant projektą „Mokykis visą gyvenimą!“ (projekto Nr. 10-009-P-0001), finansuojamą Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (planas „Naujos kartos Lietuva“) lėšomis.

Mokymus organizuoja: VŠĮ “Kompetencijos tobulinimo institutas”
Kontaktas pasiteiravimui: Matas Martinaitis; info@kompti.eu

Activities to complete

Complete the following activities, earn badges and you will see your playlist progress updated
1. Išsamiai apie individualių mokymosi paskyrų (IMP) programą
Mandatory
1 hour
View full activity

Content

Kviečiame susipažinti su informacija apie kompetencijų klasifikavimą, taikymą ir pripažinimą vykdant suaugusiųjų neformaliojo švietimo programas.

PRIORITETINIŲ INDIVIDUALIŲ MOKYMOSI PASKYRŲ SISTEMOJE TEIKIAMŲ VALSTYBĖS FINANSUOJAMŲ PROGRAMŲ SRIČIŲ SĄRAŠAS:

Remiantis:
LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ NUTARIMU "DĖL MINISTERIJŲ IR JŲ ADMINISTRUOJAMŲ NEFORMALIOJO SUAUGUSIŲJŲ ŠVIETIMO IR TĘSTINIO MOKYMOSI FINANSAVIMO PRIEMONIŲ, ĮTRAUKIAMŲ Į INDIVIDUALIŲ MOKYMOSI PASKYRŲ SISTEMĄ, SĄRAŠO, PRIORITETINIŲ INDIVIDUALIŲ MOKYMOSI PASKYRŲ SISTEMOJE TEIKIAMŲ VALSTYBĖS FINANSUOJAMŲ PROGRAMŲ SRIČIŲ SĄRAŠO IR PRIORITETINIŲ INDIVIDUALIŲ MOKYMOSI PASKYRŲ SISTEMOJE DALYVAUJANČIŲ ASMENŲ GRUPIŲ PATVIRTINIMO"
2023 m. spalio 25 d. Nr. 819

1. Skaitmeninės kompetencijos stiprinimo sritis.
Skaitmeninė kompetencija apima patikimą, kritišką ir atsakingą skaitmeninių technologijų naudojimą mokymosi, darbo ir dalyvavimo visuomenės gyvenime tikslais ir jų išmanymą. Ji apima gebėjimą naudotis informacija ir duomenimis, bendravimą ir bendradarbiavimą, gebėjimą naudotis žiniasklaidos priemonėmis, skaitmeninio turinio kūrimą (įskaitant programavimą), saugumą (įskaitant skaitmeninę gerovę ir su kibernetiniu saugumu susijusias kompetencijas), su intelektine nuosavybe susijusius klausimus, problemų sprendimą ir kritinį mąstymą.

2. Matematinės kompetencijos ir gamtos mokslų, technologijų ir inžinerijos kompetencijos stiprinimo sritis. Matematinė kompetencija – gebėjimas vystyti ir taikyti matematinį mąstymą ir įžvalgą sprendžiant įvairias kasdienes problemas. Ugdant gebėjimą gerai skaičiuoti, pabrėžiamas procesas, veikla ir žinios. Matematinė kompetencija skirtingu mastu apima gebėjimą ir norą naudoti matematinius mąstymo ir išraiškos būdus (formules, modelius, konstruktus, diagramas, schemas). Gamtos mokslų kompetencija – gebėjimas ir noras gamtos pasaulį aiškinti naudojantis taikomomis žiniomis ir metodika, įskaitant stebėjimą ir eksperimentavimą, siekiant iškelti klausimus ir daryti įrodymais grindžiamas išvadas. Technologijų ir inžinerijos kompetencijos suvokiamos kaip šių žinių ir metodų taikymas atsižvelgiant į suvoktus žmogaus norus ar poreikius. Gamtos mokslų, technologijų ir inžinerijos kompetencijos apima žmogaus veiklos sukeltų pokyčių suvokimą ir piliečio asmeninę atsakomybę.

3. Verslumo kompetencijos stiprinimo sritis.
Verslumo kompetencija – tai gebėjimas imtis veiksmų, iškilus galimybėms ir remiantis idėjomis, ir paversti juos kitiems svarbiomis vertybėmis. Ji grindžiama kūrybiškumu, kritiniu mąstymu ir problemų sprendimu, iniciatyvumu, atkaklumu ir gebėjimu dirbti bendradarbiaujant siekiant planuoti ir valdyti projektus, turinčius kultūrinę, socialinę ar finansinę vertę.

4. Daugiakalbystės kompetencijos stiprinimo sritis.
Šia kompetencija apibrėžiamas gebėjimas bendraujant tinkamai ir veiksmingai vartoti įvairias kalbas. Ją ir raštingumą sudarančių įgūdžių aspektai labai panašūs: ji yra grindžiama gebėjimu suprasti, reikšti ir aiškinti sąvokas, mintis, jausmus, faktus ir nuomones tiek žodine, tiek rašto forma (klausant, kalbant, skaitant ir rašant) atitinkamoje visuomenės ir kultūros kontekstų skalėje pagal kiekvieno asmens norus ar poreikius. Kalbų kompetencija apima istorinį aspektą ir tarpkultūrines kompetencijas. Ji priklauso nuo gebėjimo atlikti tarpininko vaidmenį skirtingų kalbų ir medijų atveju, kaip nurodyta Bendroje Europos orientacinėje sistemoje. Daugiakalbystės kompetencija plėtojama mokantis oficialiųjų Europos Sąjungos kalbų.

5. Asmeninė, socialinė ir mokymosi mokytis kompetencijos stiprinimo sritis.
Asmeninė, socialinė ir mokymosi mokytis kompetencija – tai gebėjimas apmąstyti savo elgesį, veiksmingai valdyti laiką ir informaciją, konstruktyviai dirbti su kitais, išlikti atspariam ir valdyti savo mokymąsi ir karjerą. Ji apima gebėjimą įveikti netikrumą ir sudėtingumą, išmokti mokytis, palaikyti savo fizinę ir emocinę gerovę, išlaikyti fizinę ir emocinę sveikatą, gebėti rūpintis sveikata ir gyventi į ateitį orientuotą gyvenimą, būti empatiškam ir valdyti konfliktus įtraukiame ir palaikymo kontekste.

6. Raštingumo kompetencijos stiprinimo sritis.
Raštingumas – tai gebėjimas nustatyti, suprasti, reikšti, kurti ir aiškinti sąvokas, jausmus, faktus ir nuomones tiek žodine, tiek rašto forma, naudojantis įvairių dalykų ir kontekstų vaizdo, garso ir skaitmenine medžiaga. Tai gebėjimas veiksmingai, tinkamai ir kūrybiškai bendrauti ir užmegzti ryšį su kitais. Raštingumo ugdymas yra tolesnio mokymosi ir kalbinio bendravimo pagrindas.

7. Pilietiškumo kompetencijos stiprinimo sritis.
Pilietiškumo kompetencija – tai gebėjimas veikti kaip atsakingam piliečiui ir visapusiškai dalyvauti pilietiniame ir visuomenės gyvenime suprantant socialines, ekonomines, teisines ir politines sąvokas ir struktūras, įvykius pasaulyje ir tvarumo aspektus.

8. Kultūrinio sąmoningumo ir raiškos kompetencijos stiprinimo sritis.
Kultūrinio sąmoningumo ir raiškos kompetencija – supratimas ir atsižvelgimas į tai, kaip įvairiose kultūrose įvairiomis meno ir kitomis kultūros formomis kūrybiškai išreiškiamos ir perteikiamos idėjos ir prasmės. Tai susiję su siekiu suprasti, kurti ir išreikšti savo idėjas ir mintis apie savo vietą ar vaidmenį visuomenėje įvairiais būdais ir įvairiuose kontekstuose.



Resources

Get activity badge

4. Kompetencijos ir jų vertinimas kuriant neformaliojo švietimo programas Get this badge

Dalyvis susipažino su informacija apie kompetencijų klasifikavimą, taikymą ir pripažinimą vykdant suaugusiųjų neformaliojo švietimo programas.
Tasks
Task no.1
Evidence verified by: one activity organiser
Kokias kompetencijas yra svarbu ugdyti Jūsų tikslinei grupei?

Skills

JRA-JD
#Gebėjimas užtikrinti projektų matomumą, rengti ataskaitas ir pristatymus įvairioms auditorijoms
JRA-JD
#Gebėjimas parengti projekto paraiškas
#neformalus ugdymas
JRA-JD
#Gebėjimas planuoti ir taikyti įsivertinimo metodų įvairovę
JRA-JD
#Žinios apie neformaliojo ugdymo kilmę, esminius teorinius modelius, pagrindinius metodinius principus
JRA-JD
#Jaunų žmonių informavimas apie mokymosi galimybes ir padėjimas jomis tinkamai pasinaudoti
JRA-JD
#Žinios apie įvairių formų įvairovę ir būdus dirbant su grupe, gebėjimas įeiti į naują grupę, ją pažinti, konstruktyviai ir profesionaliai palaikyti santykį
ESCO
#adapt communication style according to recipient
EntreComp
#Reflect
Activities: 8
Started: 96
Completed playlist: 46
Time to complete: 15 hours
Share:

Organisers

Gintarė Joteikaitė
Badgecraft hosts this platform and develops it together with leading educational organisations. The European Union's programme Erasmus+ granted co-funding for building the first version of this platform. Contact support@badgecraft.eu.
Platform
Change to another language:
Co-funded by the Erasmus+ programme of the European Union
HomeMapActivitiesPlaylists