A propos
Playlists
S'inscrire
6

Finansų valdymas

S'inscrire
Vue d'ensembleBadges

Finansų valdymas

S'inscrire

Contenu

Šio mokymosi grojaraščio tikslas - suteikti dalyviams informaciją apie asmeninių finansų valdymą ir skirstymą į segmentus, taupymą, taip pat pasiruošti pirmųjų darbo vietų atlyginimo aptarimo situacijoms.

Tačiau, prieš pradedant ugdytis finansinio raštingumo kompetenciją, turime atkreipti dėmesį į pačią istorinę raidą. Kaip išvis atsirado pinigai mūsų pasaulyje? Dėl ko jie atsirado?

Šiame mokymosi cikle pažvelgsime plačiau į finansus ir efektyviau suprasime jų vaidmenį.

Įvairūs archeologiniai tyrimai jau daug metų mėgina atsakyti į klausimą, kokia gi yra tikroji pinigų, o vėliau – ir bankų sistemos atsiradimo istorija, įsukusi milžinišką pasaulinį ekonomikos mechanizmą.

Įvairūs archeologiniai duomenys rodo, kad jau paleolito laikais žmonės vykdė natūrinius mainus, keisdamiesi įvairiais būtinais dalykais: maistu, sumedžiotais laimikiais, ginklais, buities įrankiais ir t. t. Ilgainiui žmonėms buriantis į bendruomenes ir gerinant savo gyvenimo sąlygas, atsirado pirmosios turgavietės, kuriose vykdavo jau didesnio masto natūriniai mainai.

Praėjus dar daugiau laiko, toks būdas mainams vykdyti tapo nebeefektyvus ir nepatogus. Kaip tarpinė mainų grandis, įvertinant įvairių daiktų vertę, ėmė atsirasti pirmosios monetos. Tačiau ilgainiui net ir jos tapo pernelyg sunkia priemone nešiotis su savimi. Taip atsirado pirmieji popieriniai pinigai bei bankų sistemos užuomazgos.


Kviečiame susipažinti plačiau apie finansų valdymą tolimesnėse veiklose, atsakyti į klausimus, atlikti užduotis ir įgyti skaitmeninius mokymosi ženklelius. Kurie patvirtins šiose veiklose įgytas jūsų kompetencijas.

Sėkmingo pasiruošimo žingsnis po žingsnio darbui ir karjerai.

Užsiėmimus moderuoja ir grįžtamąjį ryšį suteikia:

Brigita Baškevičiūtė - edukatorė bei jaunimo darbuotoja, intensyviai dirbanti darbo su jaunimu lauke daugiau nei 7 metus. Turimas aukštasis etikos išsilavinimas bei šiuo metu studijuojamas sociologijos magistras, įkvepia aktyviai nagrinėti futurologijos svarbą. Tai mokslas apie ateitį, kuris padeda atrasti įrankius kaip paruošti jaunus žmones ateičiai, remiantis technologinės pažangos tyrimais.


Projektas "New Dimension In Career Guidance" finansuojamas ERASMUS+ programos

Activités à compléter

Complete the following activities, earn badges and you will see your playlist progress updated
1. Kaip šis daiktas mane apibūdina?
Obligatoire
30 minutes
View full activity

Contenu

Paskutinė tema, kuri itin svarbi šiame mokymosi grojaraštyje - pokalbis apie finansinį atlygį.
Darbo su jaunimu patirtis rodo, kad didžioji dalis jaunų žmonių per pirmuosius darbo pokalbius drovisi ir netgi bijo užduoti klausimą dėl finansinio atlygio, kuo neretai naudojasi nesąžiningi darbdaviai. Iš tiesų, nemažai daliai žmonių finansinių klausimų darbe sprendimas kelia nejaukumą ir diskomfortą, taigi svarbu žinoti kelis aspektus:

  • Kalbėtis apie pinigus yra visiškai normalu, maža to, tai – būtina. Darbdaviui pačiam neiškėlus atlyginimo dydžio klausimo, tai yra jo klaida, ir verta pakviesti jį aptarti šią temą.
  • Turint dvejonių dėl vienokios ar kitokios darbo pozicijos, profesijos ar paslaugos apmokėjimo tarifų, verta patyrinėti rinkos kainas, naudinga būtų susirasti pažįstamų asmenų, kurie dirba panašų ar analogišką darbą, ir sužinoti jų patirtį. Susirinkus reikiamą informaciją, yra žymiai lengviau apie tai kalbėtis su būsimu darbdaviu. Dauguma žmonių bijo kreiptis pagalbos į pažįstamus žmones, nes didžioji visuomenės dalis atlyginimo klausimą priima kaip tabu.
  • Kai kuriais atvejais darbdaviai būna nusistatę konkrečius nekintamus įkainius, kuriuos iš karto pristato, ir tuomet kalbėtis apie tai tampa žymiai lengviau. Tačiau jeigu jūsų per darbo pokalbį klausia, kokio atlyginimo tikitės iš darbovietės, įvardiję skaičių, palikite tam tikrą intervalą, kad darbdavys galėtų turėti pasirinkimą. Nesakykite frazės: „Norėčiau gauti 1000 eurų“, verčiau savo lūkesčius įvardykite taip: „Matyčiau savo atlyginimą tarp 800 ir 1200 eurų.“

Jau per pirmą susitikimą tiksliai išsiaiškinkite, koks atlyginimas būtų su mokesčiais, ir koks – juos atskaičius, nes dėl šio klausimo dažnai kyla nesusipratimų.

Šios veiklos metu kviečiame kiekvieną iš jūsų intensyviau permąstyti savo patirtis, kokios jos buvo, kalbantis apie savo atlyginimą? Kokias emocijas bei mintis tai keldavo? Kur yra jūsų stiprybė kalbėtis apie tai?

Kviečiame pirmąjį filmuką peržiūrėti nuo 5.23 min., kuriame esminėmis mintimis paliečiama ši tema.

Antrąjį - visą :)

Malonaus savęs tyrinėjimo ir savo pridėtinės vertės suvokimo.

Get activity badge

5. Kaip kalbėtis apie savo atlyginimą? Get this badge

Šis ženkliukas parodo, kad susipažinau su esminiais kriterijais, kurie ypač svarbūs pradedant pokalbį su darbdaviu apie atlyginimą.

Tâches
Tâche n°1
Émis par l'organisateur ou code QR à scanner
Kokius jausmus tau kelia mintys/patirtys pokalbiuose apie darbo atlyginimą? Dėl ko?
Tâche n°2
Émis par l'organisateur ou code QR à scanner
Jei turi patirčių iš pokalbių su darbdaviais apie atlyginimą, pasidalink. Kuo tos patirtys ypatingos?
Tâche n°3
Émis par l'organisateur ou code QR à scanner
Kokius esminius dalykus išmokai/supratai apie pokalbį atlyginimo klausimu? Ką svarbiausio įvardintum pokalbio metu?

Compétences

ESCO
#handle cash flow
ESCO
#manage cash flow
ESCO
#perform self-assessment
ESCO
#manage loans
ESCO
#prižiūrėti finansus
ESCO
#funding methods
Activités : 5
Débuté : 10
Playlist terminée : 0
Temps à compléter : 2 heures 20 minutes
Partager :

Organisateurs

New Dimension in Career Guidance
Badgecraft héberge et développe cette plateforme avec les principaux organismes d'éducation. La première version de cette plateforme a été cofinancée par Erasmus +, programme de l'Union européenne. Contactez-nous à : support@badgecraft.eu .
Plateforme
Changer de langue:
Cofinancé par Erasmus+, programme de l'Union Européenne
AccueilCarteActivitésPlaylists